Чутовна драма на „Лаута“! Хебър шокира Локо (Пд) с два гола в продължението

0
lokomotiv plovdiv
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv
- -

Локомотив (Пловдив) не успя да победи Хебър в мач от VIII кръг в Първа лига. На „Лаута“ „смърфовете“ водиха с 3:1 до 90-ата минута, но последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 3:3.

Хебър шокира своите домакини след малко повече от 120 секунди игра. Гостите получиха право да изпълнят фал на метър пред границата на наказателното поле. Душан Вукович стреля директно. Топката прехвърли стената, удари се в напречната греда и падна зад голлинията за 0:1.

Локомотив реагира бързо и след четвърт час игра резултатът бе изравнен. Ангел Лясков с дълъг диагонален пас успя да намери Жулиен Лами, който се освободи от Божидар Пенчев и с плътен шут от 7-8 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 20-ата минута Ангел Лясков изведе Владимир Медвед, който с прецизен удар от ъгъла на вратарското поле прати топката в мрежата. След намесата на ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада.

В 31-рвата минута Ангел Лясков можеше да вкара един от головете на сезона. Той нанесе удар от въздуха от сериозна дистанция, но топката кацна върху мрежата на вратата.

В 33-ата минута Локомотив все пак осъществи обрата. Ангел Лясков намери на границата на наказателното поле Димитър Илиев. Капитанът си поведе и с шут от 12-13 метра по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

В последната минута Владимир Медвед центрира отляво. Радослав Терзиев опита да изчисти с глава, но вместо това прати топката в напречната греда на собствената си врата. В ситуацията обаче бе маркирана засада при подаването към Медвед.

В 54-ата минута Локомотив увеличи аванса си. Жулиен Лами от ъгъла на вратарското поле заби топката под напречната греда за 3:1.

10 минути по-късно Владимир Медвед не успя от малък ъгъл да порази целта.

Скоро след това отново беларуският футболист опита да се разпише, но шутът му от наказателното поле мина в непосредствена близост до дясната греда.

В ответната атака пък Диаманка не бе точен от няколко метра. Това бе едва вторият удар на гостите към вратата на Кристиан Томов.

В 80-ата минута „смърфовете“ отново пратиха топката в мрежата на гостите, като главни действащи лица бяха двама току-що влезли футболисти. Кристиян Пешов изведе Мартин Петков, който отправи техничен удар покрай вратаря. Топката се чукна в дясната греда и спря в мрежата. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада.

В първата минута на даденото продължение Хебър върна интригата. Набил Макни изведе Калоян Кръстев, който влезе в наказателното поле и с удар от 12-ина метра порази долния ляв ъгъл на вратата за 3:2.

В 7-ата минута на добавеното време гостите стигнаха до изравнително попадение. Набил Макни нахлу в наказателното поле, финтира съперник и с шут по земята оформи крайното 3:3.