Дания и Сърбия с равенство, съседите ни отпаднаха от шампионата

0
449153492 1015913593234369 3036449412926903681 n

Дания и Сърбия завършиха наравно 0:0 в мач от група Ц на Европейското първенство. Победата беше нужна и на двата отбора, но при тази ситуация Сърбия отпада, а датчаните се класират втори и продължават напред.

Дания създаде първата добра възможност в мача в 5-ата минута, когато Кристиан Ериксен подаде към Йонас Винд в наказателното поле на Сърбия, а той веднага се обърна и стреля, но право в ръцете на Предраг Райкович.

Дания пропусна страхотна възможност в 16-ата минута. Йоаким Мееле центрира в наказателното поле на Сърбия, където Александър Ба бе изпуснат и стреля с глава, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Предраг Райкович.

Пет минути по-късно Кристиан Ериксен отправи много коварен удар от границата на наказателното поле на Сърбия, Райкович не бе убедителен, но все пак успя да избие топката в корнер.

В 23-а минута Кристиан Ериксен завъртя топката директно от корнер и я прати във вратата на Райкович, но попадението бе отменено, тъй като кълбото бе напуснало очертанията на терена при центрирането.

Расмус Хьойлунд получи малко повече пространство в наказателното поле на Сърбия в 32-ата минута и веднага стреля, но Предраг Райкович се намеси уверено и спаси.

Александър Ба центрира в наказателното поле на Сърбия в 39-ата минута. Мортен Хюлманд продължи с петата топката, след което Никола Миленкович я изчисти, но на крака на Йонас Винд, който стреля над напречната греда в аут.

Сърбия стигна до гол в 53-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Душан Тадич пусна извеждащ пас зад гърба на датската защита към Лука Йович, който след това стреля, топката се отклони от крака на защитник на Дания и влетя във вратата на Каспер Шмайхел. В крайна сметка попадението не бе зачетено поради засада при подаването на Тадич към Йович.

Кристиан Ериксен центрира от корнер в наказателното поле на Сърбия в 64-ата минута, където Яник Вестергор бе оставен непокрит и стреля с глава, но право в ръцете на Предраг Райкович.

Пред Митрович се откри много добър шанс в 81-ата минута, но след удара му топката премина встрани от левия страничен стълб и излезе в аут.