Дел Потро победи Иснър в мача на гигантите

0
del potro
- -

Шампионът от 2009 година Хуан Мартин де Потро се класира за втора поредна година и за трети път в кариерата си на полуфинал на Ю Ес Оупън. Кулата от Тандил влезе в Топ 4 на турнира след успех с 6:7 (5), 6:3 ,7:6 (4), 6:2 над американеца Джон Иснър. Мачът продължи 3 часа и 31 минути и освен битка на корта предложи борба на двамата тенисисти с жегата (над 32 градуса по Целзий) и влажността. Наложи се Иснър 11 пъти да сменя фланелката си по време на срещата. Заради високите температури беше позволена 10-минутна почивка между третия и четвъртия сет.

Дел Потро, трети в схемата на Ю Ес Оупън, по-добре с представи в ключовите моменти на мача, а в края на мача американският му съперник падна на колене на корта като победен боксьор. Иснър, който за първи път игра четвъртфинал на домашния си турнир от Големия шлем, спечели първия сет, но като цяло допусна 52 непредизвикани грешки. Именно те се оказаха ключови за загубата на поставения под №11 в схемата, който пласира 67 уинъра и 26 аса, но при последната точка направи двойна грешка.

На полуфиналите Хуан Мартин дел Потро, който направи 14 аса, ще се изправи срещу победителя от мача между миналогодишния шампион Рафаел Надал и австриеца Доминик Тийм. Ако аржентинецът срещне испанския тенисист, това ще бъде трета поредна среща между двамата в турнир от Големия шлем. Дел Потро загуби от Надал на полуфиналите на „Ролан Гарос“ през тази година, а след това и на четвъртфиналите на „Уимбълдън“.