0
georgi dermendjiev 1
Снимка: ludogorets.com
- -

След 5 мача с високо напрежение, в които треньорът на Лудогорец – Георги Дерменджиев – не направи никакви ротации заради огромния залог, днес срещу Арда се очаква опитният специалист да даде шанс на голям брой резерви. Времето до първия мач с Карабах, който е във вторник от 19:00 часа, е много малко, което почти сигурно ще го накара да остави на пейката основни футболисти като Бърнард Текпетей, Якуб Пьотровски и Оливие Вердон. Шанс да започнат от първата минута ще имат играчи като Едвин Куртулуш, Кайо Видал и Дерой Дуарте. На вратата пък се очаква отново да бъде Хендрик Бонман, който направи много силен дебют в реванша с Динамо Минск. Поради лични проблеми в този мач не игра титулярът Серджио Падт, като не е сигурно дали изобщо той ще е на линия и за днес.

Голямата новина обаче ще е завръщането на Квадво Дуа в титулярния състав. Швейцарският национал записа първи минути за новия сезон през втората част на реванша с Динамо Батуми, след като се присъедини към своите съотборници по-късно. Дуа вкара първия гол за Швейцария на Евро 2024, като „кръстоносците“ стигнаха, до 1/4-финал, където обаче отпаднаха от Англия след дузпи. В негово отсъствие атаката водеше Руан Круз, който обаче все още няма гол в първите 5 официални срещи за новия сезон./ „Мач Телеграф“

В Разград заложиха Дерменджиев на дузпата?