Десподов изравнява Гунди по мачове за България

0
balgariq rumaniq kiril despodov
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam
- -

Капитанът на националния отбор – Кирил Десподов – ще запише днес своя мач номер 50 за България. В досегашните си 49 срещи футболистът на ПАОК има 14 гола и 9 асистенции. По този начин Десподов ще се изравни по брой срещи с Георги Аспарухов-Гунди. Легендата на Левски има 19 попадения в своите 50 срещи за България. Толкова двубои имат още Иван Зафиров и Николай Бодуров.

Логично е, че в настоящия отбор на Илиан Илиев няма футболист с повече мачове и голове за България от Десподов. Той влиза в добра форма в мачовете с Беларус и Северна Ирландия, като от началото на сезона има 9 мача за ПАОК, в които записа общо 385 минути. Неговият отбор ще играе в основната част на Лига Европа, след като победи Шамрок Роувърс в плейофа с общ резултат 6:0, като Десподов вкара в реванша./ „Мач Телеграф“