Динамо Киев би с тенис резултат Партизан в ШЛ(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
- -

Украинският шампион Динамо Киев разби сръбския Партизан с 6:2 в първия мач между двата отбора от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Мачът се игра в Полша, но въпреки това на стадиона имаше доста публика.

Мачът със сигурност мина и под знака на политиката, тъй като Сърбия подкрепя Русия в конфликта с Украйна. Очакваше се дори футболистите на Динамо Киев да не поздравят тези на Партизан преди мача, но това не се случи. Поздравите се осъществиха, но пък всички играчи на Динамо Киев се бяха наредили с украинското знаме на раменете си.

В мача Динамо бе повече от убедителни. Сърбите обаче първи вкараха гол, след като Салданя отбеляза в 22-ата минута от дузпа. До почивката обаче Динамо обърна с 3 гола за 4 минути. Първо се разписа Шапаренко в 40-ата минута, Бражко вкара за 2:1 в 43-ата минута, а Караваев отбеляза трети гол в първата минута от продължението.

През втората част Кабаев отбеляза за 4:1 в 55-ата минута, а след това Салданя върна един гол в 66-ата минута.

В заключителните минути на мача резултатът стана 6:2. Първо се разписа Попов в 83-ата минута, а крайното 6:2 оформи Пикальонок в даденото продължение.

Моуриньо дебютира с драматична победа за Фенербахче(ВИДЕО+СНИМКИ)