Драма край морето! Дубълът на Ботев (Пд) обърна Созопол в продължението (ВИДЕО)

0
sozopol botev plovdiv 2 dubal

Созопол загуби домакинството си на Ботев (Пд) II. В мач от XXXVI кръг на Трета лига – Югоизток, „делфините“ отстъпиха с 1:2. Срещата бе излъчена на живо от KotaSport TV.

Созопол поведе в 27-ата минута. Джоб Руни получи в наказателното поле, много технично се освободи от съперник и с прецизен удар по диагонала в външен фалц прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Ботев (Пд) стигна до обрат в заключителните минути на двубоя. В 42-ата, след центриране от корнер и кратко разбъркване, Костадин Татаров се оказа най-съобразителен и изравни – 1:1. В 1-ата минута на даденото продължение пък Бисер Бонев получи около точката за изпълнение на дузпа, откъдето порази долния десен ъгъл за крайното 1:2.

По този начин „канарчетата“ се изкачиха на 7-о място във временното класиране с 58 точки. „Небесносините“ пък са 13-и с 43 точки.