Драма на „Васил Левски“! ЦСКА 1948 не се предаде след 0:2, но гениален гол в края на Делев дари победата на Арда (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
- -

Арда победи ЦСКА 1948 в мач от XIII кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ съперниците изиграха изключително интригуващ двубой, завършил с успех за гостите с 3:2.

В 15-ата минута Спас Делев проби от ляво и пусна остър успореден пас. На 3 метра пред голлинията обаче последователно се разминаха на сантиметри с топката Жуниньо и Иван Коконов.

Арда поведе в 33-ата минута. Спас Делев центрира отляво. Жуниньо, Лазар Марин и Наумов скочиха за високата топка. Стражът увисна, а „червеният“ защитник, вместо да изчисти, порази собствената си врата за 0:1.

Само 5 минути по-късно гостите удвоиха аванса си. Александър Георгиев центрира отляво. Жуниньо овладя, мина покрай двама футболисти на домакините и стреля от границата на вратарското поле. Даниел Наумов обаче с фантастична реакция успя да избие в корнер. Центрирането от ъгловия бе извършено от Спас Делев, а Алекс Петков се извиси пред вратарското поле и засече неспасяемо с глава за 0:2.

В 41-ата минута Спас Делев стреля директно от фал пред наказателното поле, но над вратата.

След още 120 секунди Делев изведе Коконов сам срещу вратаря. Нападателят залъга Наумов и прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада, потвърдена и след разглеждането на ситуацията с ВАР.

Във 2-ата минута на даденото продължение ЦСКА 1948 можеше да върне едно попадение. Георги Русев нанесе удар директно от фал, от неособено удобна позиция. Той все пак успя да изненада Караджов, но топката срещна напречната греда.

ЦСКА 1948 върна интригата в 57-ата минута. Деян Лозев даде пас отляво. Топката стигна в наказателното поле до Ангел Бастунов, който с пета върна назад. Там Ивайло Чочев стреля прецизно за 1:2.

В 64-ата минута Жуниньо стреля мощно от границата на наказателното поле. Наумов някак успя да избие с гърди, след което топката срещна дясната греда.

В ответната пък ЦСКА 1948 по чудо не изравни. Галин Иванов центрира от фал, Ивайло Чочев засече с глава пред вратарското поле, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

В 76-ата минута ЦСКА 1948 изравни. След центриране от корнер Симеон Петров надскочи Коконов и засече с глава за 2:2.

В 86-ата Арда отново поведе. Спас Делев вкара феноменален гол, след като от дъгата пред наказателното поле прехвърли излезлия напред Даниел Наумов. Първоначално попадението бе отменено заради засада. След разглеждане с ВАР, обаче бе взето решение, че нападателят е в редовна позиция, а голът бе зачетен за 2:3.

В даденото продължение съперниците си размениха по едно положение. Първо Коконов пропусна да реши мача, след като от вратарското поле прати топката над напречната греда. В ответната атака пък Галин Иванов стреля от чиста позиция до дясната греда.