Драма с дузпи класира Челси на финал в Лига Европа(ВИДЕО)

0
- -

Изключителна драма след продължения и дузпи оформи изцяло английския финал и в Лига Европа, след като лондонския Челси елиминира германския Айнтрахт. След 1:1 в редовното време и добавените минути, при дузпите английския тим наложи волята си, макар да направи първи пропуск от 11-те метра. Така във финала на 29 май в Баку Челси ще се изправи срещу Арсенал, отстранил на свой ред испанския Валенсия.
Резултатът на „Стамфорд Бридж“ откри Рубен Лофтъс-Чийк в 28-ата минута. Гостите върнаха равенството чрез Лука Йович в началото на втората част. Резултатът се запази до края и така двубоят влезе в продължения, в които също не беше отбелязан гол, като лондончани на два пъти чистиха топката от голлинията. При дузпите стражът на домакините Кепа Арисабалага спаси два удара, докато колегата му Кевин Трап отрази един, което прати Челси на финала в азербайджанската столица.Най-интересната ситуация дойде отново пет минути преди края, когато Кевин Трап не успя да овладее добре една топка, капитанът на Челси Аспиликуета успя да му я отнеме и с рамо да я прати в мрежата. Попадението обаче беше отменено поради нарушение в атака на Аспиликуета. Така се стигна до изпълнение на дузпи за определяне на победителя. При тях футболистите на Айнтрахт пропуснаха на два пъти, докато лондончани само веднъж и така оформиха втория изцяло английски финал в европейските клубни турнири през този сезон.