0
beroe lokomotiv plovdiv
Снимка: lokomotivpd.com
- -

Локомотив(Пловдив) и Локомотив(София) завършиха наравно на Лаута. Мачът започна по възможно най-атрактивния начин. „Червено-черните“ от София откриха преди да е минала и минута игра. Станоев стреля от десетина метра, но Томов показа рефлекс и изби. Топката се озова отново в играч на Локо Сф, а секунди по-късно Станоев опита още един удар от по-далечна дистанция, който влетя по впечатляващ начин в мрежата на домакините – 0:1.

Въпреки че голът на Станоев падна след само 44 секунди игра, столичните „железничари“ не спряха да атакуват и удариха греда при разбъркване с участието на Светослав Диков.

В деветата минута отново се наложи Томов да се намесва на вратата на пловдивчани. Доналдо Ацка стреля от малък ъгъл, но стражът изби в корнер.

До средата на полувремето мачът се успокои. Отново Локо Сф имаше шанс да отбележи при ъглов удар, но няколко играчи на гостите от София се разминаха с острото центриране на Симеон Славчев.

Най-сериозният отговор на „смърфовете“ дойде пет минути преди почивката, когато Мартин Петков пусна успоредно подаване в малкия пеналт, останало незасечено от негово съотборник. Столичани отвърнаха с опасен удар на Славчев, профучал до десния стълб.

Втората част започна малко по-мудно, но отново първата ситуация за гол бе пред гостите. Траоре опита подаване към точката за изпълнение на дузпа, където нямаше никой негов съотборник и не бе нанесен удар по посока вратата.

Точно когато изглеждаше, че Локо Сф затваря мача, домакините от Пловдив удариха. Влезлият от пейката Георги Каракашев отбеляза с глава, засичайки центриране отдясно на Оливер Камдем – 1:1.