0
kvadvo dua 1
Снимка: ludogorets.com
- -

Голмайсторът за Лудогорец от победата с 2:0 над Славия – Квадво Дуа – ще измести Руан Крус от титулярния състав в следващите мачове. Той със сигурност ще стартира при домакинството на Фенербахче в четвъртък от 22:00 часа, а не е изключено да попадне сред 11-те и още за днешния двубой с Крумовград от 16-ия кръг.

Дуа бе привлечен през лятото за близо 3 милиона евро от Нюрнберг, но скоро след трансфера си в Разград се контузи и на върха на атаката бе използван бразилският нападател. Той обаче така и не дава твърда заявка за титулярен пост, а Матиас Тисера не попада в плановете на Георги Дерменджиев, като досега не е записал нито минута под негово ръководство. Затова и нагласите са съвсем скоро Дуа да заиграе редовно в стартовите 11.

Припомняме, че освен Тисера и дните на вратаря Серджио Падт в Разград са преброени. През лятото Лудогорец отказа да продаде нидерландеца, а той изпадна в дупка. За последно Падт бе под рамката при кошмара срещу Нордселанд в Дания – 1:7. Срещу Фенербахче 33-годишният страж бе сред резервите, но въобще не намери място в групата за мачовете с Хебър и Славия./ „Тема спорт“