
Академик не може да намери пътя към успеха в четвърти пореден официален мач. В старата столица „препъни камък“ се оказа дубъла на Етър, който успя да измъкне минимална победа с 1:0 в мача.
В 10-та минута грешка при изнасяне на топката прати кълбото в играч на Етър, който с красив удар от границата на наказателното поле разтресе гредата. При добавката нападател на „болярите“ успя да стигне пръв до топката и с глава откри резултата за домакините.
Най-чистото положение за Академик бе в 17-та минута, когато след красива комбинация Кристиян Иванов напредна към наказателното поле, но вместо да стреля избра да подава и защитата на домакините успя да се справи.
В 34-та минута Елиян Александров успя да се пребори за топката в малкото наказателно поле, но ударът му бе избит в корнер, след като топката премина на сантиметри от вратата.
Натискът на Академик продължи в заключителните десет минути на частта и атаките се редуваха една след друга. В 37-та минута красиво двойно в наказателното поле на Етър като по чудо не завърши с гол на Кристиян Иванов, а ударът му отново бе блокиран. В 40-та минута и Благовест Ленков пропусна очи в очи с вратаря. Само 30 секунди по-късно същият се отскубна от защитата и бе повален преди да нахлуе в наказателното поле, като претенциите на свищовлии бяха за червен картон в тази ситуация. До края на частта „студентите“ успяха да ударят и напречната греда директно от ъглов удар.
Второто полувреме започна също с натиск на Академик. Хубаво воле на Борислав Марков бе избито в корнер от вратаря в 50-та минута. Малшансът продължи да преследва нападателите на „студентите“ и в 77-та минута, когато плътен удар на Кристиян Иванов попадна в обсега на вратаря. В 85-та минута за втори жълт картон бе изгонен играч на домакините. Въпреки многобройните опити да превземат вратата на „болярите“, сгъстената защита на домакините успя да се справи със свищовските набези и удържа крехкия аванс до края на срещата.
Следващия двубой на „студентите“ е домакинство над дряновския Локомотив следващата събота, 22 март от 15 часа.