0
etar 2 dubal drenovec
Снимка: etarvt.bg
- -

Дублиращият отбор на „Етър“ записа най-убедителния си успех от началото на сезона в Северозападната Трета лига, като удари с категоричното 4:0 „Дреновец“. Етърци, които взеха трета победа в първенството, направиха силен мач и можеха да бият още по-убедително.

През първата част въпреки бързата игра нямаше точни удари в двете врати, освен два – и двата реализирани от младите „боляри“. В 24-ата минута след разбъркване топката попадна у Радостиан Димитров, който стреля неспасяемо – 1:0. Атанас Атанасов в 38-ата минута напредна в пеналта и стреля за 2:0, като преди това топката се отклони и от гредата.

След почивката „Дреновец“ изнесе играта по-напред в търсене на гол, но бе наказан с нови попадения. Първо в 48-ата минута след пас отляво на Денис Мартинов последва удар на Калоян Ненчев с глава до гредата. В 57-ата минута красива комбинация донесе третия гол: Александър Краев пусна на Радостиан Димитров, който нахлу отдясно и върна пред голлинията на Калоян Ненчев за 3:0.

Отново Радостиан Димитров в 63-ата минута навърза четирима защитници и пусна на Димитър Колев, който с диагонален удар вкара четвъртия гол. До края етърци можеха да нанижат и пети, но първо Росен Върбишки отблизо би във вратаря, после Павел Иванов засече топката над вратата, а в последната минута два последователни удара на Йоан Маринов бяха отразени от вратаря.

Победата прати „Етър II“ в челната шестица с 9 т., в следващия кръг на 16 септември гостува на предпоследния „Ювентус“ (Малчика).

„Етър“: Петко Тончев, Александър Краев, Росен Върбишки (73 Светломир Събев), Атанас Атанасов (73 Павел Иванов), Георги Иванов (67 Север Алиев), Денис Мартинов (67 Йоан Маринов), Димитър Колев, Калоян Калчев (61 Денислав Георгиев), Никола Чукаров, Радостиан Димитров, Калоян Ненчев.