Дубълът на Етър победи Янтра (Полски Тръмбеш)

0
etar 2 dubal qntra polski trambesh
- -

Още една победа в контролите взе дублиращият отбор на „Етър“. Играчите на Стефан Ангелов биха с 1:0 „Янтра“ (Полски Тръмбеш) на терена „Трифон Иванов“. Единственото попадение в мача вкара халфът Атанас Атанасов в 30-ата минута.

За етърци игра и опитният защитник Мариян Иванов, който пропуска поради наказания утрешния мач на първия отбор срещу „Дунав“. Водената от него защита почти не даде шансове на гостите.

Още в първите минути „Етър-2“ можеше на два пъти да открие резултата. В 3-ата минута Атанас Атанасов стреля от движение, но опитният вратар Радослав Рашков изби топката в кърнер. Отново Атанасов можеше да се разпише в 12-ата минута, но ударът му от упор отиде право в тялото на вратаря. Младите „боляри“ продължиха да водят играта, докато гостите разчитаха на контри.

Мачът се игра при силен вятър, който през първата част бе в посока атаките на етърци. В 18-ата минута Ивелин Иванов отправи удар отдалеч, топката прехвърли Рашков, но нацели напречната греда. Хубава атака отдясно в 30-ата минута завърши с извеждащо подаване на Иван Петков към Атанас Атанасов. Първият му удар бе спасен от Рашков, но последва точна добавка – 1:0.

През втората част тръмбешчани също имаха възможности. В 52-ата минута след центриране Красен Славчев с глава прати топката също в напречната греда, а нов негов опасен удар бе изваден от вратаря Пресиян Петков с върха на пръстите в корнер. Стражът на етърци имаше още едва-две добри прояви.

В 70-ата минута „Етър-2“ можеше да вкара и втори гол, след като Васил Тошев излезе сам срещу вратаря, но ударът му нямаше сила и Рашков го извади в корнер. В самия край на мача пък Марио Балъков от гостите излезе на голова позиция, но стреля във вратаря.

В този мач Стефан Ангелов ползва само половината си футболисти, тъй като веднага след това останалата част от „Етър-2“ излиза в контрола срещу „Боруна“ (Царева ливада).

„Етър-2“: Пресиян Петков, Исмаил Ибрямов, Ивалин Петков, Мариян Иванов, Ивелин Иванов, Денис Мартинов, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Кристиян Димитров, Иван Петков, Траян Димитров.

„Янтра“ (ПТ): Радослав Рашков, Красен Славчев, Мартин Минчев, Марио Балъков, Емилиян Ангелов, Ростислав Данчев, Християн Кожухаров, Александър Божуранов, Любомир Генчев, Тони Маречков, Мартин Димитров.