Дубълът на Спартак с убедителна победа в Добрич

0
- -

Спартак (Варна) II спечели гостуването си на Рилци (Добрич) с 4:0 в отложена среща от 16-ия кръг на Североизточната Трета лига. Най-добър в срещата беше капитанът и вратар на домакините Пенко Димов. Той допусна четирите гола, но спаси доста повече. В 27-ата минута Рилци остана с десет футболисти заради втори жълт и червен картон на негов футболист.

Дамян Петров откри головата сметка на гостите, директно от корнер. Само 120 секунди след почивката Севастиан Георгиев завърши триходова комбинация с попадение. Николай Василев беше изведен сам срещу вратаря и го преодоля в средата на втората част. Той се разписа и още веднъж, когато го изведоха сам срещу вратаря. Малките „соколи“ има още положения. В началото Севастиан Георгиев пропусна сам срещу вратаря. Александър Трендафилов пък уцели гредата от фаул.