0
etar 2 dubal
Снимка: etarvt.bg
- -

Дублиращият отбор на „Етър“ грабна четвърта победа в последните си 5 мача, като би с 1:0 при гостуването си на „Ювентус“ (Малчика). Успехът прати тима на Стефан Ангелов на рекордното 4-6 място във временното класиране с 12 точки.

Единствения гол с цената на трите точки бе дело на Георги Иванов в 45-ата минута, като младите „боляри“ направиха още куп пропуски.

Радостиан Димитров още в началото не успя да вкара, излязъл сам срещу вратаря. Малко след това пак той бе съборен в наказателното поле, но реферът не отсъди стопроцентовата дузпа. В самия край на полувремето етърци хванаха домакините на контра, Атанас Атанасов изведе Георги Иванов, който се разписа за 0:1.

На лошия терен в Малчика футбол трудно можеше да се играе и преобладаваха единоборствата. Въпреки двуострия мач домакините почти нямаха възможности, докато етърци имаха още шансове. В 80-ата минута Калоян Калчев получи втори жълт и червен картон, като „Етър“ доигра мача в намален състав. Димитър Колев пропусна сам срещу вратаря, Калоян Ненчев също можеше да отбележи, но и 1:0 се оказа достатъчно за важната победа.

„Не можахме да си вкараме положенията и да затворим мача, затова се мъчихме до края. Но в такъв мач с лош терен и единоборства момчетата стъпиха здраво и заслужено спечелихме“, коментира старши треньорът Стефан Ангелов.

„Етър“: Христо Иванов, Росен Върбишки, Александър Краев, Калоян Калчев, Никола Чукаров, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Димитър Колев, Светломир Събев, Денис Мартинов, Радостиан Димитров.