Дузпите се превръщат в истински кошмар за ЦСКА-София

0
ludogorets cska barnard tekpetei tobias hainc
Снимка: ludogorets.com
- -

ЦСКА-София не успя да вкара 4 от последните 5 дузпи, отсъдени в негова полза в първенството. Черната серия започна със злощастния пропуск на Иван Турицов срещу ЦСКА 1948 в предпоследния кръг на сезон 2022/23, който коства на тима първото място във временното класиране, а с това и шампионската титла. През миналата есен армейците получиха право да изпълнят 3 наказателни удара, но материализираха само един. Дюкенс Назон се разписа при победата с 2:1 като гост на Ботев Пд, но след това пропусна при 2:0 срещу Локо Пд на „Лаута“, като уцели краката на Хоркаш. През пролетта Линдсет се провали от бялата точка срещу Крумовград в плейофите (2:2), а в първия кръг на новия сезон и Тобиас Хайнц разочарова феновете срещу Лудогорец.

Да видиш ти! От ЦСКА-София платили 24 бона на Левски за голям талант!

Отсъдената след намеса на ВАР дузпа за ЦСКА-София беше историческа. Досега в общо 23 двубоя за първенството и турнира за Купата на България никога в Разград не беше посочвана бялата точка в полза на армейците.

ЦСКА-София записа четвърта поредна загуба от Лудогорец. За последно армейците не допуснаха поражение от шампиона при равенството 2:2 в Разград на 20 май 2023 г. След това Нестор Ел Маестро, Стамен Белчев и Томислав Стипич не успяха да се противопоставят на орлите.

ЦСКА-София не успя да спечели в първия кръг на втори пореден сезон. През миналата година червените се провалиха на старта при гостуването на Хебър, като завършиха при нулево равенство в Пазарджик.

Лумбард Делова се превърна в първия футболист от Косово, който записва официален
мач за ЦСКА-София.

Иван Дюлгеров записа дебют за ЦСКА-София, а Петко Панайотов за първи път започна като титуляр в професионалния футбол.

ЦСКА-София не си отбеляза нито един автогол през миналия сезон. Сега това се случи още в 53-ата минута на първия мач, когато Християн Петров прати топката в собствената си врата./ „Тема спорт“