Две дузпи не стигнаха на Борислав срещу Розова долина

0
- -

Борислав (Първомай) загуби с 1:2 от Розова долина в мач от 15 кръг в Югоизточната Трета лига. Мачът се игра на градския стадион в Първомай. Домакините получиха правото да изпълнят две дузпи, но само едната бе реализирана.

След нулево първо полувреме, в 52-та минута домакините пропиляха шанса да поведат от дузпа, след добра намеса на вратаря на гостите. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Дидо Иванов. Двете попадения за гостите станаха по идентичен начин – след атаки отляво на снажния Кольо Чахов. Две минути след дузпата, след негов пробив и рикошет, Пламен Колев шутира, топката бе избита от първомайци, но Чахов довкара. В 68-та минута Чахов проби отляво и Колев вкара с плътен удар за 0:2. В 74-та минута Росен Илиев игра с ръка в опит да отбие топката в корнер в наказателното поле и последва втора дузпа, която бе реализирана. Гостите имаха претенции и за двете дузпи, като определиха съдийството като скандално.