Две много интересни тенденции преди дебюта на Томаш

0
Снимка: lokomotivpd.com
- -

Александър Томаш ще направи дебют с четвърти отбор в елита. След Верея, Берое и Етър, дойде ред той да постави начало и на периода си в Локомотив Пд. Първият тест е днес срещу Арда. Преди този мач има две много интересни тенденции, които говорят за едно и също. А именно, че най-логично изглежда днешният двубой да завърши 0:0.

Първо, защото всички домакински мачове на Локомотив Пд и Арда в елита приключиха без голове. Днешният е четвъртият. Припомняме и това, че веднъж се наложи и тимът от Кърджали да „приеме“ своя съперник на „Лаута“. Причината беше, че в дебютния сезон на отбора в елита „Арена Арда“ дълго време не отговаряше на условията за лиценз за Първа лига и по стадиона се правеха подобрения. Тогава Локомотив Пд спечели въпросното „гостуване на своя стадион с 5:2.

Другото любопитно съвпадение е, че и трите дебюта на Томаш до момента завършваха 0:0. С Верея през лятото на 2016-а той стартира с 0:0 срещу друг новак в елита тогава – Дунав Русе. Този мач беше дебют както за Верея, така и за Томаш като старши треньор. Година по-късно той постави началото на най-дългия си период в даден клуб – Берое. При „зелените“ той прекара почти три години, в които два пъти завършваше на четвърто място след Лудогорец, ЦСКА-София и Левски. С Берое той стартира срещу бившия си тим – Верея, като за разлика от година по-рано срещу Дунав беше домакин, но промяна в резултата нямаше и отново 0:0.

Преди година и половина пък бившият бранител на ЦСКА пое закъсалия тим от родния си град – Етър. Първият му мач с „болярите“ бе успешен, но пак без голове – 0:0 при гостуване на Славия в София. В крайна сметка обаче мисията му с „виолетовите“ не се оказа успешна и те изпаднаха в края на сезона.

Остава да видим дали ще спазят традициите днес и дали ще има ново 0:0./ „Мач Телеграф“