Две тупалки за ЦСКА-София и само един гол за ЦСКА 1948 в дербитата на „Армията“

0
Снимка: cska.bg
- -

В събота ЦСКА 1948 ще гостува на „Българска армия“ за четвърти път. До момента ЦСКА-София побеждава неминуемо своя съименник и в трите случая.

Първият подобен двубой се игра на 29 ноември 2020 г. и бе спечелен от домакините с 2:0, припомня „Мач Телеграф“. Първо Али Coy отбеляза, а тъкмо, когато гостите повярваха, че могат да вземат нещо, Лазар Марин си отбеляза автогол и уби техния ентусиазъм.

Вторият мач между двата тима бе спечелен с 1:0 от ЦСКА-София. Той се игра на 8 ноември 2021 г. и бе решен с топовен удар на Юрген Матай. В интерес на истината и този мач на ЦСКА 1948 не бе лош за тях, но нещо не им достигна за точка.

Най-близо бяха те през миналото лято. Тогава водени от Любо Пенев гостите играха доста добре и дори поведоха чрез Ангел Бастунов. ЦСКА-София изравни в 78-ата минута чрез Иван Турицов от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Елитон. В 87-ата минута дойде и звездният миг на Брадли де Нойер като футболист на ЦСКА-София, когато той с невероятен изстрел донесе успеха на своя тим. Това попадение беше избрано за най-красиво в родния футбол за 2022 г.