Двоен удар по Пирин (Бл)!

0
pirin otbor
Снимка: facebook.com/OfkPirinEoodBlagoevgrad

Пирин влезе като фаворит за оцеляване в последния кръг на шампионата, но… излезе от Първа лига със загубата с 0:1 от Локомотив София в „Надежда“. С равенство орлетата щяха да отидат поне на бараж, но допуснаха гол в края. Всъщност те сами са си виновни за изпадането. Да, в мачовете от група Б благоевградчани бяха обезкървени, защото ги налегнаха контузии. Но щом като не си успял да биеш у дома Етър, Ботев Bp и Хебьр, няма на кого да се сърдиш. Вярно, част от съперниците може да са действали и извън терена. Но след историческата първа победа над ЦСКА-София в София благоевградчани просто не си свършиха работата. А бяха само на успех от спасение.

Треньорът Олександър Бабич си посипа главата с пепел. Той обаче заяви, че иска да остане начело на Пирин. И почти сигурно това ще се случи. „Играхме срещу отбор, който се представя добре в отбрана. Имахме идея да правим бърз преход в нападение. Имахме няколко шансове да отбележим. Разбирам, че нямаме достатъчно качество в атака. Това е разочароващ край на сезона. Критиките ще бъдат към мен, към треньора. Съжалявам, че Пирин изпада във Втора лига. Смятам, че този отбор направи всичко, което можеше, за да избегне тази развръзка. Изиграхме някои страхотни мачове в началото, записахме завидни резултати, но загубихме у дома срещу преки конкуренти. Ние опитахме да свършим нашата работа, да играем добре, да постигнем резултати, стараехме се“, отрони той.

По-лошото за Пирин е, че, след като отборът изпадна, новото ръководство може да удари на камък да привлече още кандидат-инвеститори. С такива вече са били проведени сериозни разговори, съобщава „Тема Спорт“. Но към конкретни действия е трябвало да се пристъпи, след като стане ясно къде ще играе тимът през следващата кампания. А Втора лига може и да разколебае част от тях.

С изпадането се очаква част от играчите с изтичащи договори, сред които е вратарят Максим Ковальов, да напуснат.

Левски взима още двама бразилци! „Сините“ набелязали 6-7, но чакат новия треньор