0
cska ludogorets kiril despodov
Снимка: ludogorets.com
- -

Интересни факти от шампионатните сблъсъци между Лудогорец и ЦСКА-София в Разград, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи на стадион „Хювефарма Арена“ е 6 победи за Лудогорец, 3 равенства и една победа за армейците.

В 17 мача са отбелязани 37 гола (30 от Лудогорец и 7 от ЦСКА-София), средно по 2.17 на мач.

През първите полувремена са отбелязани 12 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 25 попадения

Най-изразителната победа на Лудогорец е с 5:0 на 30 април 2022 година.

Най-резултатните срещи са победите на орлите с 3:2 на 6 април 2018 година и с 5:0 на 30 април 2022 година.

Една среща се игра без публика през 2021 година заради мерките срещу коронавируса и завърши с победа на домакините с 1:0.

Най-много голове за Лудогорец са реализирали: 3 – Марселиньо, 2 – К. Моци, В. Мисиджан, Як. Швиерчок, Вандерсон, Б. Текпетей, Дом. Янков и М. Тисера.

За ЦСКА-София седемте попадения са реализирани от: Ф. Каранга (2), Г. Кулма, К. Меркадо, настоящият капитан на Лудогорец К. Десподов, Р. Пинто и Ам. Юга.

Автор на най-бързия гол (в 4-ата минута) е Б. Текпетей от Лудогорец на 27 февруари 2021 година при победата на орлите с 1:0.

В последната минута са отбелязани 3 попадения от Ж. Кишада (Лудогорец), М. Чибота (Лудогорец) и Г. Кулма (ЦСКА-София).

В 32 кръг двата съперника не са играли за първенство.

Най-много срещи в Разград – 4, е свирил Драгомир Драганов, а с 3 е Георги Кабаков от Пловдив, който днес ще изравни варненеца.