Едва два мача между Локо (Сф) и Ботев (Вр) в столицата са завършили без гол

0
- -

Любопитни факти срещите между Локомотив (Сф) и Ботев (Вр) в столицата, представени от „Тема спорт“:

Равносметката в последните 10 мача в София е: 8 победи за железничарите, едно равенство и една победа за врачани.

Само 2 от 31 мача са завършили 0:0.

Най-често получените резултати са: 1:0 – 9 пъти (6 за Локомотив и 3 за Ботев), 2:1 и 2:0 – 3 пъти.

През първите полувремена са отбелязани 37 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 52 попадения.

Най-изразителната победа на Локомотив на собствен терен е 6:1 на 18 юни 1972 година. Голмайстори за червено-черните са: Ат. Михайлов – 2, Т. Колев, Б. Ангелов, П. Пацев и Ем. Симов, а почетния гол за Ботев отбелязва Георги Каменов от дузпа. Това е и най-резултатната среща между двата тима в София.

Първата си победа в столицата Ботев постига на 9 април 1967 година с 1:0, като голът е дело на реализатор №1 на врачани Г. Каменов (реализирал 150 попадения в А група).

Най-много голове за Локомотив са отбелязали: 6 – Н. Котков. Ат. Михайлов и Б. Величков, 5 – Ст. Стоев и Н. Дойчев.

За Ботев най-резултатни са били: 4 – Г. Каменов, 3 – С. Ангелов и Ем. Маринов.

Хеттрик в полза на Локомотив е отбелязал легендата на клуба Н. Котков.

Г. Каменов бележи в 4 поредни мача срещу Локомотив в столицата.

Турнирът по минифутбол „Купата на 8888“ – 8 града и 80 хиляди лева награден фонд! Всичко започва от Бургас, включи се и ти!