Експериментален Левски загуби от Марица под дъжда на „Герена“ (ВИДЕО)

0
levski marica filip krastev
- -

Левски загуби от Марица в контролна среща. На терен №2 на „Герена“, под непрестанен дъжд, „сините“ отстъпиха с 1:2. Старши треньорът на столичния гранд – Станимир Стоилов – заложи на доста експериментален състав, съставен основно от юноши и футболисти, които играят по-рядко.

В 13-ата минута Симеон Вешев шутира от въздуха, но много неточно.

В 17-ата минута Александър Божилов изведе вдясно в наказателното поле Джавад Ел Джемили, който стреля стреля по земя. Петър Начев обаче успя с крак да избие в корнер.

Левски по чудо не поведе в 23-ата минута. Дейвид Михалев проби чудесно отдясно, влезе в наказателното поле и даде успореден пас. Връхлитащият Антоан Стоянов нанесе незабавно хубав удар, който обаче срещна лявата греда.

В 31-ата минута Дейвид Михалев центрира в наказателното поле. Александър Божилов засече с глава, но до десния страничен стълб.

В 34-ата минута шут на Антоан Стоянов от дистанция попадна право в ръцете на Начев.

120 секунди след това гостите организираха бърза контра. Петър Атанасов стигна почти до наказателното поле на „сините“ и изведе Валери Домовчийски. Бившият нападател на Левски стреля, но Пламен Андреев бе излязъл много добре и успя да спаси.

В 49-ата минута Ел Джемили засече от движение пас отдясно. Топката обаче премина встрани от целта.

Гостите отговориха 180 секунди по-късно. Центриране отдясно бе засечено с глава от Айкут Янъков, но на сантиметри от лявата греда.

Марица поведе в 63-ата минута. Соломон Моузес бе изведен на ъгъла на вратарското поле, откъдето с плътен удар с левия крак прати топката под напречната греда за 0:1.

Левски реагира мигновено и 5 минути по-късно изравни. Димитър Андонов засече с глава центриране от корнер, но Моузес изби току пред голлинията. Коричков направи добавка, но Начев спаси. При третия опит обаче Марин Петков все пак успя с рамо от непосредствена близост да прати топката в мрежата за 1:1.

Четвърт час преди края „сините“ реализираха много красив гол, директно от корнер, дело на Никола Бандев. Попадението обаче бе отменено, тъй като топката бе напуснала очертанията на терена, преди да спре в мрежата.

В 86-ата минута Марица възстанови аванса си. Георги Коричков сгреши при изнасянето. Олджай Алиев отне, излезе сам срещу Иван Андонов и технично копна над него за 1:2.

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 34. Александър Божилов, 23. Ноа Сонко Сундберг, 22. Патрик-Габриел Галчев, 20. Асен Чандъров, 31. Дейвид Михалев, 30. Филип Кръстев, 71. Антоан Стоянов, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 24. Борислав Рупанов

МАРИЦА: 30. Петър Начев, 10. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 28. Радослав Апостолов, 11. Илиян Йорданов, 7. Симеон Вешев, 21. Станислав Маламов, 15. Христиан Димитров, 90. Петър Атанасов, 17. Валери Домовчийски