Еквадор с важна победа над Ямайка в Копа Америка(ВИДЕО)

0

Еквадор съживи шансовете си за класиране за четвъртфиналите на Копа Америка, след като спечели с 3:1 срещу Ямайка, двубоя от група „В“ на турнира.

Младата звезда на Еквадор Кендри Паес първо получи отлична възможност в 6-ата минута, когато изскочи сам срещу вратаря на Ямайка Джамали Уейт, но стреля над напречната греда в аут.

Еквадор поведе с 1:0 в 13-ата минута, когато Пиеро Инкапие центрира, топката рикошира в крака на Кейси Палмър, след което придоби много странна траектория, излъга вратаря Джамали Уайт и влетя в мрежата му.

Крег Лей игра с ръка в наказателното поле на Ямайка в 44-ата минута, като първоначално съдията не свири дузпа за Еквадор, но след намесата на ВАР Кристиан Гарай преразгледа своето първоначално решение и посочи бялата точка.

Кендри Паес реализира наказателния удар, правейки резултата 2:0.

Дълбоко в добавеното време на първата част пред Паес се откри нова възможност, но той стреля над напречната греда в аут.

Ямайка намали своя пасив в 54-ата минута. В наказателното поле на Еквадор се стигна до много сериозно разбъркване, а Михаил Антонио бе най-съобразителен, а след удара му топката рикошира в десния страничен стълб и влетя във вратата на Александър Домингес.

В 72-ата минута останаха съмнения, че Алан Франко игра с ръка в наказателното поле на Еквадор. Съдията Кристиан Гарай бе повикан от ВАР да преразгледа положението, но остана на първоначалното си становище, че футболистът не е играл с ръка и няма основание да бъде посочена бялата точка.

Бившият футболист на ЦСКА Жорди Кайседо се появи в игра в 88-ата минута.

Еквадор вкара трети гол в първата минута на добавеното време на срещата. Алан Минда направи бърза контраатака, излезе сам срещу Джамали Уайт и не пропусна да вкара, като по този начин оформи крайния резултат в двубоя.

Еквадор вече има 3 точки в класирането, докато Ямайка отпада от надпреварата.

В последните мачове за двата тима от груповата фаза, Еквадор се изправя в решаващ сблъсък на 1 юли срещу Мексико, а Ямайка срещу Венецуела.