0
nestor el maestro
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София за първи път вкара повече от 3 гола под ръководството на Нестор Ел Маестро. Това се случи в 45-ия му двубой начело на тима във всички турнири през есента на 2018 и 2023 година.

ЦСКА-София отбеляза поне по 3 попадения в 3 поредни мача във всички турнири – срещу Хебър (3:0), Черноморец Балчик (3:0) и Крумовград (4:1).

ЦСКА-София направи втори обрат от началото на сезона. Те спечелиха, след като бяха в губеща позиция и при гостуването на Пирин в Благоевград. Тогава резултатът на полувремето бе 1:0, а срещата завърши 1:2.

ЦСКА-София е най-резултатен в последния четвърт час от срещите си. Армейците вкараха 3 попадения на Крумовград между 7б-ата минута и последния съдийски сигнал, а в този времеви отрязък са се разписали общо 9 пъти от началото на сезона. Това са точно 1/3 от головете им (общо 27).

Амос Юга отбеляза първо попадение за сезона, след като е лидер по асистенции в тима с 6 голови подавания.

Джонатан Линдсет е единственият полеви футболист на ЦСКА-София, започвал като титуляр във всички 17 шампионатни двубоя на тима. Той е и с най-много минути – 1478. Лидер в състава пък е вратарят Бусато, който не е изпуснал нито една от всички 1530 минути.

Крумовград е първият отбор през сезона, срещу който ЦСКА-София записва дубъл. Новакът бе надигран на „Армията“ с 1:0 във втория кръг.

Густаво Бусато не бе инкасирал попадение в мрежата си 349 игрови минути (близо 6 часа), след като Иван Тасев от Пирин му бе вкарал на 21 октомври в Благоевград. Бразилецът е допуснал общо 9 гола през сезона, като е лидер по сухи мрежи в първенството с 10./ „Тема спорт“