Етър победи Спартак (Пл)

0
etar
- -

„Етър“ се наложи с 2:1 над плевенския „Спартак“ в контрола, играна на стадион „Ивайло“. Това бе и първата победа в проверките на „виолетовите“.

Двата отбора показаха сравнително добро темпо въпреки горещото време. Домакините откриха резултата още в 7-ата минута. След пас от дълбочина Иван Коконов технично чукна топката към Айкут Рамадан, който излезе на скорост сам срещу вратаря и не сгреши – 1:0. Удар от дистанция на Николай Янков в 13-ата минута пък мина над напречната греда.

„Спартак“ изнесе играта напред и не след дълго изравни. Първо в 20-ата минута Руси Чернаков принуди директно от фаул Станислав Нисторов да вади в корнер. Малко след това последва центриране, Виктор Иванов стреля и след рикошет топката влезе в мрежата – 1:1.

Етърци възстановиха преднината си в 57-ата минута, когато Николай Янков отляво центрира от фаул и в последвалото разбъркване защитникът Принс отблизо засече топката във вратата за 2:1. Светослав Петров започна последователно със смените, като в игра влязоха всички налични полеви играчи. В 73-ата минута Нисторов извади в корнер далечен удар на гостите, а десет минути по-късно Асен Георгиев от „Етър“ с глава прати топката до сглобката. В самия край пък младият Йоан Маринов изскочи съвсем сам срещу вратаря, но той го пресрещна успешно и опази мрежата си.

Последната контрола на етърци е на 17 юли (сряда) на стадион „Ивайло“ срещу „Севлиево“, като преди мача ще бъде и официалното представяне на отбора за новия сезон.

„Етър“: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Асен Георгиев, Принс, Мартин Николов, Николай Янков, Атанас Атанасов, Айкут Рамадан, Дидис Пита, Тонислав Донков, Иван Коконов (Петър Иванов, Филип Ангелов, Осман Шериф, Георги Александров, Георги Иванов, Радослав Найденов, Костадин Белалиев, Йоан Маринов, Антони Ангелов).