Етър с грешна стъпка у дома срещу Миньор Перник

0
etar minior
- -

Етър Велико Търново, който е един от фаворитите за спечелването на директна промоция за Първа лига, допусна изненадваща грешка, завършвайки 1:1 при домакинството на Миньор Перник от втория кръг на Втора лига.

Преди началото на мача двата тима почетоха паметта на легендарния Трифон Иванов, който днес трябваше да навърши 59 години.

В 37-ата минута Кольо Станев проби отдясно и намери с центриране в наказателното поле Радослав Найденов, който отблизо не пропусна да се разпише.

Малко след подновяването на играта обаче Миньор вкара изравнителен гол. Александър Александров беше изпуснат от защитата на Етър и вкара с глава.

В 57-ата минута късметът покри перничани, след като удар на Принс разтресе напречната греда.

В крайна сметка мачът завърши наравно 1:1. Миньор завоюва първа точка, а Етър пропусна да се изравни с Дунав Русе на върха в класирането.

След ремито Етър е втори в класирането на Втора лига с 4 точки, докато Миньор е 14-и с 1.