Етър спечели регионалното дерби срещу Янтра и даде силна заявка за бързо завръщане сред майсторите

0
etar otbor
Снимка: etarvt.bg
- -

Етър Велико Търново постигна много важна победа на старта на сезона във Втора лига, след като спечели с 2:1 регионалното дерби срещу Янтра Габрово. „Виолетовите“ направиха обрат в мача, за да стигнат до победата.

Янтра поведе в 12-ата минута. Мартин Ганчев нахлу отляво в наказателното поле и подаде към Мартин Тошев, който с удар от 8-9 метра порази целта за 1:0.

В 22-ата минута Атанас Атанасов стреля силно от дистанция. Стражът на домакините обаче успя да избие отиващата под гредата топка в корнер.

120 секунди по-късно Етър все пак изравни. Центриране от корнер бе засечено неспасяемо от границата на вратарското поле с глава от Принс Мбаке за 1:1.

Гостите осъществиха пълен обрат след по-малко от 3 минути игра през втората част. Айкут Рамадан намери на границата на вратарското поле Тонислав Донков, който без проблеми прати топката в мрежата за 1:2.

Янтра можеше да изравни в 57-ата минута. Божидар Томовски центрира отдясно. Мартин Тошев засече от 7-8 метра, но малко над вратата.

Етър можеше да реши всичко в мача в третата минута на добавеното време на мача. „Виолетовите“ организираха много добра контраатака, при която Айкут Рамадан подаде към Иван Коконов, който бе сам срещу Християн Василев и стреля в близкия ъгъл, но вратарят на Янтра се намеси решаващо и изби в корнер.

В следващия кръг Етър е домакин на Миньор Перник, а Янтра гостува на Марек.