0
botev plovdiv
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
- -

Ботев Пд трябва да внимава най-много между 71-ата и 75-ата минута на мачовете си в Европа. Това показва статистиката от срещите на тима в турнирите. В този интервал от време „канарчетата“ са получили най-много попадения във вратата си – цели 9. В това число попада и последният им гол, инкасиран на чужд терен – изравнителният на Марибор за крайното 2:2 в реванша преди седмица.

Същевременно най-стабилният период на тима в Европа са минутите между 61-ата и 65-ата. В него Ботев не е допуснал нито едно попадение в 54-те си изиграни двубоя за КЕШ, КНК и УЕФА/Лига Европа.

Специално на чужд терен до момента „жълто-черните“ са вкарали 27 гола в 27 мача или средно точно по един на мач. А следващото попадение, което получат при гостуване в Европа ще бъде по номер 50 във вратата им./ „Мач Телеграф“