Генчев: Напрежението дойде в повече! Разликата със съперника трябваше да е доста по-голяма

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Старши треньорът на Лудогорец – Станислав Генчев – сподели мнението си за загубата с 0:1 от ЦСКА-София.

„Нямаме оправдания за този мач. Двубоят беше повече на нерви и агресия от двата отбора. ЦСКА ни превъзхождаше в агресията. Едно статично положение реши мача. Очакваше се една грешка да реши мача. ЦСКА влезе с голямо желание и агресия. През първото полувреме не им отговорихме подобаващо. Второто полувреме направихме по-опасни атаки, но като цяло не показахме, че искаме повече победата. Не е само отношението на футболистите. И концентрацията им. Направихме много глупав фал, от който ни вкараха гола. Цяла седмица говорим, че ЦСКА са най-опасни при центрирания и статични положения. Точно в такъв момент да оставим най-опасния им футболист сам беше много груба грешка и тя беше наказана.

Напрежението се отрази. Затова не развихме атаките се както футболистите могат. Напрежението дойде в повече. Това беше причината да не се създадат опасни атаки.

Хубаво е, че приключва годината, защото имаме много отсъстващи футболисти, а направихме и две неприятни загуби, които вкарват допълнително напрежение. Футболистите имат нужда да си съберат мислите и да се концентрират по-добре. Мачовете им дойдоха в повече. Добре е, че завършваме с преднина пред противника, но тя е прекалено малка. Трябваше да е доста по-голяма. Това не би трябвало да ни притеснява. По-скоро ни притеснява начинът, по който загубихме последните два мача. Ако играем добре, ще бъдем спокойни. Ако не играем добре, няма да сме спокойни.

Когато има нови футболисти, ще разберете. Сега не е моментът.

Трябва да се подобрим навсякъде, във всяка една фаза на играта“, коментира Генчев.