Германия удари и Унгария и вече е в следващата фаза на Евро 2024

0
germaniq
Снимка: facebook.com/DFBTeamEN

Германия победи Унгария във втори мач за отборите от група „А“ на Евро 2024. Бундестимът се наложи с 2:0 и събра 6 точки, след като преди това се наложи с 5:1 над Шотландия. По този начин домакините на надпреварата вече си осигуриха място на 1/8-финалите, тъй като не може да бъдат изместени от едно от първите две места в групата.

Германия поведе в 22-ата минута. След сериозна неразбория в наказателното поле на Унгария, топката стигна до Джамал Мусиала, който с плътен удар от 6-7 метра я прати в мрежата за 1:0.

След само 240 секунди Унгария по чудо не изравни. Доминик Собослай нанесе страхотен удар от фал, насочен в горния десен ъгъл на вратата. Мануел Нойер обаче демонстрира невероятен рефлекс у със сетни усилия успя да избие, а веднага след това и изчисти топката току пред крака на връхлитащ унгарски футболист.

В 44-ата минута Мусиала стреля силно от границата на наказателното поле. Топката обаче се удари от външната страна на мрежата, а се създаде зрителна измама, че е германците са удвоили аванса си.

Във 2-ата минута на даденото продължение Собослай центрира остро от фал. Никой не успя да играе с топката, която се насочи към долния ляв ъгъл на вратата. Мануел Нойер успя да избие, но бе точен с глава при добавката. Попадението обаче бе отменено заради засада.

След час игра центриране отляво на Шефер бе засечено пред вратарското поле с глава от Варга. Топката обаче мина над дясната сглобка на вратата.

Германия си подпечата победата в 67-ата минута. Илкай Гюндоган получи пас вляво от точката за изпълнение на дузпа, откъдето с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

До края на мача само няколко отлични намеси на вратаря на Унгария попречиха на Германия да постигне по-убедителна победа. От своя страна унгарците също имаха добри ситуации, за да стигнат поне до почетно попадение, но не се възползваха от тях.