Германската машина проскърца срещу Швейцария

0
449051490 1014422730050122 3803206361420525464 n
- -

Германия и Швейцария завършиха нарвано 0:0 в последния си мач в група А. Швейцарците водеха почти до края, но домакините изравниха в добавеното време. Двубоят се игра на стадиона във Франкфурт. И двата тима продължават напред, но първото място остава за германците.Германците влязоха остро в мача и стигнаха до голова възможност още във 2-рата минута. Джамал Мусиала изведе Илкай Гюндоган в наказателното поле. Капитанът обаче беше спрян от Фабиан Шер, който изчисти в корнер. При последвалото изпълнение Кай Хаверц стреля с глава право в ръцете на Ян Зомер.

Около четвърт час по-късно Бундестима организира стойностна атака. Максимилиан Мителщет получи отляво по атаката и центрира остро по земя към Джамал Мусиала. Футболистът на Байерн Мюнхен беше изпреварен от Михел Абишер, който изчисти на крака на Роберт Андрих. Последва удар, Ян Зомер не се намеси добре и топката влетя в мрежата. ВАР обаче се намеси и главният съдия Даниеле Орсато отмени попадението заради нарушение на Мусиала срещу Абишер.

В 28-ата минута швейцарците шокиращо излязоха напред в резултата. Ремо Фройлер беше намерен в наказателното поле. Той пусна остър пас, успореден на голлинията към Дан Ндойе. 23-годишният играч на Болоня се хвърли напред и преодоля Нойер. Останаха съмнения за засада, но полуавтоматичната система не засече нередност.

Секунди след изпълнението на центъра от страна на германците Дан Ндойе отново бе изпуснат от германската защита. Той отправи удар по диагонала, но Мануел Нойер съумя да се намеси.

Германия тръгна в атака в търсене на изравнителен гол. Тони Кроос центрира на далечната греда към Антонио Рюдигер. Защитникът заби топката в земята и я изпрати в аут. До почивката играчите на Мурат Якин удържаха аванса си.

В 50-ата минута Флориан Вирц пусна разсичащ защитата на Швейцария пас. Мусиала се озова на чиста позиция и стреля, но в обсега на Ян Зомер, който изби. След това Гюндоган опита добавка, но в аут.

Пет минути по-късно Андрих нагласи топката на десния крак на Тони Кроос, който стреля от дистанция. Зомер замръзна и за негово щастие топката излезе в аут.

Квадво Дуа отигра с петичка и намери Зеки Амдуни, който изведе Рубен Варгас сам срещу германския страж. Нойер беше преодолян, но радостта на швейцарците беше прекъсната от високо вдигнатия флаг на асистент-съдията.

В ответната атака Кроос изпълни корнер за домакините на Евро 2024. Той качи топката на главата на Хаверц, който стреля с глава. Топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

В 88-ата минута Нойер трябваше да прави страхотно спасяване. Варгас пусна към Джака. Капитанът на Швейцария стреля опасно, но Нойер съумя да избие в корнер.

В третата минута на добавеното време Фюлкруг изравни с глава.