Гигант обърна Оборище в Панагюрище

0
- -

Гигант (Съединение) победи с 2:1 Оборище в контролна среща, играна в събота сутринта на стадиона в Панагюрище. Въпреки по-ранния час двата тима изиграха спаринга при много тежко време. Иначе двубоят бе равностоен като цяло, но „голямоконарската чета“ постигна успех, след като създаде повече чисти положения.

Домакините откриха от дузпа в 17-та минута, след като техен състезател бе изведен на позиция и последва спъване. От ново от дузпа Гигант изравни. В 26-та минута Здравко Жилов навлезе по тъча навътре, излъга двама, но бе спънат. Никола Марин бе точен от бялата точка за 1:1. В 40-та минута, след заучено положение от корнер и центриране, Янко Гюзелев бе най-съобразителен и отбеляза за 1:2. Второто полувреме също бе интересно, а най-интересното положение бе за гостите. След центриране Георги Георгиев-Гайдата излезе сам срещу вратаря, излъга го и на празна врата стреля, но защитник изби от голлинията.

За Гигант предстоят още една или две контроли до старта на сезона в ЮИ Трета лига, като те все още се договарят.