Голмайстор номер 1 в историята на Лудогорец се завръща след над 3 години

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Голмайстор №1 в историята на шампиона Лудогорец – Клаудиу Кешеру – се завръща днес в българското първенство. Румънският ветеран подписа през миналата седмица договор със сребърния медалист Черно море и днес ще бъде в групата на варненци за домакинството на Ботев Враца. Двубоят от четвъртия кръг на шампионата е от 21:15 часа на стадион „Тича“. Малка е вероятността Илиан Илиев да заложи на централния нападател от първата минута, но почти сигурно той ще се появи на терена през втората част. Последният двубой на Кешеру в родния елит е загубата на Лудогорец с 1:3 от ЦСКА 1948 на 26 май 2021 г., когато и бележи последното си до момента 96-о попадение у нас в общо 138 шампионатни участия. Оттогава са изминали над 3 години, или точно 1175 дни.

Ясни са заместниците на Кайо Видал и Бърнард Текептей

Румънецът е шесткратен шампион на България, участвал е един път в груповата фаза на Шампионската лига с Лудогорец, както и 4 пъти в груповата фаза на Лига Европа. Той е сред играчите с най-висок принос за успехите на орлите. Голмайсторът дойде в Разград през лятото на 2015 г. За шест години румънският нападател записа 242 мача с екипа на Лудогорец, като отбеляза 139 гола във всички турнири. Той не е играл от повече от година, като в един момент бе готов да сложи край на кариерата си заради психологически проблеми. Последният му мач за УТА Арад в елита на Румъния е от 28 май 2023-а. Както вече писахме, опитният нападател се е съгласил на много по-ниските финансови условия, предложени му от ръководството на моряците, в сравнение с високата заплата, която получаваше в Лудогорец.

Илиан Илиев няма проблеми с контузени футболисти преди днешния сблъсък с Ботев Враца, като единствено няма да може да разчита на Мазир Сула, който е наказан след червения картон при загубата с 1:2 от Локомотив София./ „Тема спорт“

Историята сочи: Лудогорец ще отстрани Карабах