Голяма драма в Дреновец! Футболист си глътна език,друг плаче…

0
- -

Севлиево победи във видинското село Дреновец едноименния тим с 2:1 и запази лидерската си позиция в Северозападната Трета лига. Двубоят бе от седмия кръг на първенството. Той се превърна в същински трилър. При центриране в 10-ата минута Людмил Иванов от Дреновец скочи с крак, а съперникът му Алекс Георгиев с глава. След сблъсъка Георгиев падна на терена. Оказа се, че си е глътнал езика и само бързата лекарска намеса го върна в съзнание. Пострадалият веднага бе откаран в болницата в Лом. Людмил Иванов пък бе отстранен с червен картон. Той излезе от терена и не спря да плаче заради случилото се. Извини се и на щаба на гостите.Мъката му е резултат от голямото приятелство с Алекс Георгиев, с когото са израснали от деца.
След шока двубоят продължи равностойно. В 15-ата минута топката рикошира у футболист на Севлиево и уцели гредата на противниковата врата. Секунди преди почивката Тодор Горанов центрира, опитният Георги Илиев отклони топката с глава към Борислав Борисов, който от десетина метра я насочи в мрежата на севлиевци. След почивката по-дейна беше селекцията на Анатоли Тонов и резултата не закъсня. В 70-ата минута Максимилиан Велков бе изведен на удобна позиция и с плътен шут изравни. Секунди преди края на мача капитанът Георги Павлов вкара с глава победния гол за лидера на Северозапада.