Голяма издънка на Де Хеа и тотален резил за Манчестър Юнайтед срещу последния

0
- -

Уотфорд надигра у дома Манчестър Юнайтед с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига.

През първата част липсваха чистите ситуации пред двамата вратари, като Джеси Лингард имаше най-добрия шанс за гол, но го пропиля малко след изтичането на първия половин час игра. Второто полувреме започна вихрено за „стършелите“, които наказаха две грешки на „червените дяволи“ в рамките на четири минути. Първо, Исмаила Сар отбеляза дебютния си гол в лигата след груба грешка на Давид Де Хеа, който позволи на неособено силния удар на полузащитника да мине покрай ръцете му за 1:0. Малко след това отново Сар бе в центъра на събитията, след като бе фаулиран в наказателното поле от Аарън Уан-Бисака, който закъсня за шпагат.

След консултация с ВАР реферът Лий Мейсън посочи бялата точка, а зад топката застана Трой Дийни, който не сбърка за 2:0. Последваха силни минути за домакините, а отбраната на Юнайтед постоянно бе тормозена от Жерар Деулофеу. Мениджърът на гостите Оле Гунар Солскяр пусна в игра Пол Погба в опит да промени негативното статукво за неговия отбор, като французинът веднага внесе необходимата свежест и креативност в редиците на манчестърци. На няколко пъти стражът на Уотфорд Бен Фостър се прояви след удари именно на Погба и Рашфорд, а Хари Магуайър стреля с глава от близка дистанция в ръцете на опитния вратар.

До края не паднаха нови попадения и така Найджъл Пиърсън записа първата си победа като наставник на „стършелите“ във Висшата лига. Тя бе и първа за тима у дома от началото на кампанията, след като съставът имаше една-единствена извън „Викъридж Роуд“ – при гостуването на Норич с 2:0. Отборът остава на дъното, но е вече на шест точки от Саутхемптън, който е над чертата. Юнайтед прекъснаха поредица от шест мача без загуба в Премиършип.

В следващия кръг Уотфорд гостува на Шефилд Юнайтед, а Манчестър Юнайтед приема у дома Нюкасъл.