Гръмотевичната буря не спря Германия по пътя към четвъртфинала на Евро 2024

0
jamalmusiala

Гръмотевичната буря, която се изви през първото полувреме над „Сигнал Идуна Парк“ не спря Германия по пътя към четвъртфинала на Евро 2024. Бундестимът спечели с 2:0 срещу Дания след голове на Кай Хаверц от дузпа и на Джамал Мусиала.

Мачът започна с натиск на Бундестима, който в 4-ата минута спечели ъглов удар след блокирано центриане на Давид Раум. След центрирането Нико Шлотербек засече топката в мрежата, но попадението му не бе зачетено заради нарушение.

Дания имаше страхотен шанс в 21-ата минута, когато Кристиан Ериксен овладя брилянтно едно дълго подаване. последвалият удар обаче бе блокиран от Антонио Рюдигер.

В 35-ата минута мачът бе спрян, тъй като над Дортмунд се изви буря и над съобържението се изсипа много силен дъжд, който накара Майкъл Оливър да спре мача до второ нареждане.

Прекъсването продължи около 25 минути, за да може дъждът да спре и метеорологичните условия да позволяват провеждане на мача.

Дания пропусна страхотна възможност да поведе в резултата в 45-ата минута. Кристиан Ериксен подаде към Томас Дилейни на десния фланг. Той напредна, след което пусна топката наляво към връхлитащия в наказателното поле Расмус Хьойлунд. Нападателят опита да преодолее Нойер с прехвърлящ удар, но вратарят на Германия направи превъзходно спасяване.

Дания вкара гол в 48-ата минута, но ВАР се намеси и попадението не бе зачетено заради много-много тънка засада. След центриране в наказателното поле на Германия, Томас Дилейни бе изпуснат и той подаде към Йоаким Андерсен, който бе непокрит и прати топката във вратата на Нойер. Попадението обаче не бе зачетено заради засада при подаването на Дилейни.

Съдията Майкъл Оливър свири дузпа няколко секунди по-късно след нова намеса на ВАР.  При центриране отляво на Давид Раум, топката удари в ръката пратилия топката в германската мрежа Андерсен. Първоначално съдията Майкъл Оливър отсъди углов удар, но след преразгледжане с ВАР, посочи бялата точка.

Зад топката застана Кай Хаверц, който в 53-ата минута прати топката в долния ляв ъгъл и въпреки че Шмайхел хвана ъгъла, топката влетя в мрежата му – 1:0.

В 60-ата минута Кай Хаверц пое брилянтно топката и се понесе към вратата. Шмайхел излезе, за да скъси ъгъла за изстрел на Хаверц, който все пак шутира, но прати топката вляво от вратата на датчаните.

В 65-ата минута Пиер-Емил Хьойберг пусна пас в коридор към Хьойлунд, който се освободи от Йозуа Кимих и шутира, но Мануел Нойер направи ново брилянтно спасяване.

Три минути по-късно Нико Шлотербек направи много добро извеждащо подаване към Джамал Мусиала, който се измъкна от датски бранител на лявото крило. Футболистът на Байерн нахлу в наказателното поле вдясно от вратата на Шмайхел, който излезе, но не успя да спре пътя на топката, която Мусиала изстереля към долния ляв ъгъл на вратата му – 2:0 за Германия!

В 83-ата минута Флориан Вирц изведе Никлас Фюлкруг сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен с крак от Шмайхел, а и бе отсъдена засада.

Бундестима осъществи добра атака в първата минута от долавеното време, при която Флориан Вирц овладя едно дълго подаване, нахлу в наказателното поле, притискан от защитник, преодоля Шмайхел и вкара гол. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

В 94-ата минута от добавеното време Вирц изведе Хаверц вдясно от вратата на Шмайхел, който направи страхотно спасяване с крак.

На четвъртфинала Германия ще се изправи срещу победителя от двойката между Испания и Грузия.