Григор Димитров с нова победа,продължава без загубен сет на US Open(ВИДЕО)

0
- -

Григор Димитров вече е осминафиналист на US Open. Най-добрият български тенисист отстрани с лекота Талон Грикспоор от Нидерландия с 6:3, 6:3, 6:1 и продължава да няма загубен сет от началото на турнира, след като в предишните си два мача беше безкомпромисен срещу Кириан Жаке и Ринки Хиджиката.

Гришо игра много силно и нито за миг не позволи на Грикспоор да си помисли, че е способен да поднесе изненада. 40-ият в световната ранглиста нидерландец се надяваше за първи път в кариерата си да прескочи третия кръг на турнир от Големия шлем, но разликата в класите беше непреодолима.

Следващият съперник на Димитров ще е неговият добър приятел Андрей Рубльов. Руснакът се наложи с 6:3, 7:5, 6:4 над Иржи Лехечка. До момента Гришо има 3 победи и 4 поражения в 7-те си мача срещу Рубльов. За последно двамата се срещнаха на полуфиналите в Шанхай през миналата година и българинът отстъпи с 6:7(7), 3:6.
Преди старта на третия сет имаше пауза, която не помогна на Грикспоор. Нидерландецът загуби подаването си в четвъртия гейм и развя бялото знаме. Григор беше безпощаден и след час и 40 срещата приключи.

Българинът заби 11 аса, допусна 3 двойни грешки и реализира цели пет от шестте си шанса за пробив. Освен това, първата ни ракета направи почти двойно повече уинъри (29 срещу 16) и спечели 92% от точките на първи сервис.