Григор изилиза срещу Франсис Тиафо на US Open

0
GRIGOR DIMITROV
- -

Франсис Тиафо е съперникът на Григор Димитров на четвъртфиналите на US Open. Това стана ясно, след като американецът се наложи с 3:1 сета (6:4, 7:6(3), 2:6, 6:3) над Алексей Попирин за малко над три часа игра.

Първият сет вървя гейм за гейм почти през цялото време, но Тиафо проби за 5:4, след което взе подаването си и затвори частта. Двамата си размениха по един брейк през втория сет, стигна се до тайбрек, в който Франсис Тиафо се наложи със 7:3.

Алексей Попирин спечели третия сет безапелационно, след като направи два пробива – за 2:1 и 5:2, след което затвори третата част при 6:2 и намали изоставането си. Един пробив в четвъртия сет бе достатъчен на Тиафо да го вземе с 6:3 и да спечели мача.

Двубоят на Гришо срещу представителя на домакините е утре, 3 септември, като предстои да бъде уточнен часът. Двамата вече са се срещали четири пъти, като Григор има три успеха. Димитров и Тиафо са си разменяли по една победа в турнири от Големия шлем.

Другият четвъртфинал, който вече е ясен, е между Тейлър Фриц и Александър Зверев, като това е среща от потока на Гришо. Фриц се наложи с 3:1 (3:6, 6:4, 6:3, 6:2) над Каспер Рууд, докато Зверев се справи с Брандън Накашима, също с 3:1 сета (3:6, 6:1, 6:2, 6:2).