0
cheniq gruziq
Снимка: x.com/ceskarepre
-

Грузия и Чехия не излъчиха победител във втори мач за двата отбора от група F на Евро 2024. На “Фолкспаркщадион” в Хамбург съперниците си размениха по един гол за крайното 1:1. Така и двата тима имат в актива си само по точка, след като загубиха първите си двубои.

Чехите можеха да поведат след едва 180 секунди игра. Ударите на Хложек и Шик обаче бяха спасени от Гиорги Мамардашвили. Секунди след това вратарят се намеси и след нов изстрел на централния нападател.

В 23-тата минута Хложек получи на границата на вратарското поле. Ударът му бе отразен, но топката отново рикошира в него и спря в мрежата. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе отменено, тъй като се видя, че се е разписал с ръка.

Натискът на Чехия продължи, но в следващите минути Мамардашвили се справи с удари на Черни и Хложек.

Грузия обаче поведе в 4-ата минута на даденото продължение. След нова намеса на ВАР, се оказа, че Робин Кашия е играл с ръка след центриране от фал и главният съдия отсъди дузпа. От бялата Микаутадзе бе безапелационен за 1:0.

В 57-ата минута Грузия осъществи скоростна контра, в края на която Меквабишвили стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче премина до лявата греда.

120 секунди по-късно обаче Чехия изравни. Онджей Лингар засече с глава центриране от корнер. Топката срещна дясната греда, но при добавката Патрик Шик не сбърка от метър на празна врата за 1:1.

Скоро след това удар с глава на Ладислав Крейчи профуча до десния страничен стълб.

В 77-ата минута Моймир Хитил засече с глава центриране отляво. Топката обаче премина до лявата греда.

В даденото продължение Грузия изпусна невероятно положение, а с това и победата.