Грузия наказа Португалия и влезе в елиминациите

0
449381183 1016687076490354 5506054897191429341 n

Грузия победи Португалия с 2:0 и се класира за елиминационната фаза от европейското първенство. Мачът се игра в Гелзенкирхен.

Грузия илзезе напред в резултата след едва две минути игра. Португалците сгрешиха в центъра при изнасянето на топката и на контраатака бяха хванати неподготвени, като Жорж Микаутадзе изведе Хвича Кварацхелия вляво в наказателното поле, той продължи напред и с удар по земя към далечния ъгъл отбеляза за 1:0!

В 16-ата минута Лаша Двали фаулира Франсиско Консейсао на 30 метра от голлинията. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който отправи страхотен изстрел към горния ляв ъгъл със 130 км/ч, но Гиорги Мамардашвили внимаваше и успя да избие в корнер.

Седем минути по-късно Жоао Палиня пробва късмета си от много сериозна дистанция, като успя да отправи точен удар, който обаче бе спасен от Гиорги Мамардашвили.

В 24-ата минута след центриране отляво след заучено изпълнение на ъглов удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на Грузия, а Франсиско Консейсао успя да нанесе удар, който излезе в аут. Кристиано Роналдо бе задържан от Лука Лочошвили, но не бе отсъдена дузпа, а капитанът полъчи жълт картон заради протест срещу съдийското решение.

Натискът на Португалия продължаваше да се усилва и половин час игра след началото на срещата Жоао Феликс нанесе бомбен удар от дистанция, който обаче премина встрани от вратата.

В 33-ата минута Грузия получи шанс да удвои аванса си и след неубдеителни действия на португалската защита Кварацхелия се озова на стрелкова позиция, като шутира към близкия ляв ъгъл, но уцели мрежата от външната ѝ страна.

Две минути по-късно Педро Нето показа страхотен поглед върху играта и пусна хубаво извеждащо подаване по въздух за Кристиано Роналдо, който нанесе удар от трудна позиция и бе блокиран от грузински бранител, а топката излезе в ъглов удар, от който не последва нищо интересно.

В 43-ата минута Жоао Палиня нанесе нелош удар от дъгата на наказателното поле, който премина покрай вратата на Гиорги Мамардашвили. Грузинската отбрана бе много прибрана и далечните удари продължиха – в добавеното време от около 20 метра шутира Жоао Феликс, но Мамардашвили улови.

Второто полувреме започна с натиск на Португалия. След разбъркване в накаазателното поле на Грузия при ъглов удар топката стигна до Кристиано Роналдо, който от близка дистанция стреля, но грузински защитник блокира.

В 50-ата минута защитата на Португалия бе хваната неподготвена и при подаване отдясно Жорж Микаутадзе не успя да уцели топката, тя стигна до Хвича Кварацхелия, който нанесе много слаб удар и Диого Коща улови без проблеми.

Четири минути по-късно Диого Далот си нагласи топката за удар от около 20 метра и стреля великолепно към горния ляв ъгъл, но Мамардашвили бе заел великолепна позиция и със страхотен рефлекс изби в ъглов удар.

До корнер обаче не се стигна, тъй като бе преразгледана предишна ситуация в наказателното поле на Португалия за нарушение на Антонио Силва срещу Лаша Двали. Дузпата бе потвърдена и в 57-ата минута зад топката застана Микаутадзе, който много спокойно изпълни към долния ляв ъгъл и покачи на 2:0!

В 72-рата минута Грузия бе близо до трети гол. При много бърза контраатака Отар Китеишвили изведе Гиорги Чакветадзе по десния фланг, той се измъкна от португалската защита и излезе на стрелкова позиция, но ударът му премина високо над вратата на Диого Коща.