Хари Кейн подобри рекорд на Дел Пиеро в Шампионска лига

0
- -

Хари Кейн подобри рекорда за най-бързо вкарани 20 гола в Шампионската лига. Нападателят постигна постижението в двубоя на Тотнъм срещу Олимпиакос.

Английският национал отбеляза две попадения при победата на ,,шпорите‘‘ срещу гръцкия колос Олимпиакос. Домакините трябваше да правят обрат, след като изоставаха с 0:2 до края на първото полувреме, когато в продължението Деле Али намали за 1:2 , а през втората част Кейн (50‘, 77‘) и Серж Орие(73‘) обърнаха мача за крайното 4:2. С победата си хората на Жозе Моуриньо си осигуриха участие в осминафиналите.

По този начин нападателят счупи рекорда за най-бързо вкарани 20 гола в турнира, като му трябваха едва 24 срещи. Предишното постижение принадлежеше на Алесандро Дел Пиеро, когото му отне 26 двубоя.