Хърватин с най-много голове за Ботев (Пд) за Купата, Попето е лидер по асистенции

0
botev plovdiv cska ivelin popov
Снимка: facebook.com/botevplovdiv

Мартин Секулич е номер 1 за Ботев Пд по голове в тазгодишното издание за Купата на България. Хърватинът се разписа пет пъти в шестте двубоя на „канарчетата“. Той вкара второто попадение във вратата на „орлите“, в първия кръг направи хеттрик срещу Струмска слава, вкара и веднъж за 4:2 над Етър. Интересно е, че Секулич е на четвърто място при „жълто-черните“ по голове в шампионата, като преди него са напусналият клуба още през зимата Антоан Бароан, Ивелин Попов и Уме Емануел.

С най-много асистенции за спечелване на трофея е Ивелин Попов – три.

Общо 25 играчи са записали участие, като по шест мача имат Ивелин Попов, Антоан Конте, Николай Минков, Константинос Балоянис, Мартин Секулич и Джеймс Ето’о.

С най-много игрови минути е Конте – 528 от 540 възможни, а тройката се допълва от Балоянис и Ето’о.