Хебър би Пирин Разлог, остава лидер

0
hebar voley
- -

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) продължават изключително успешния си ход в Суперлигата при мъжете, като записаха четиринадесета победа в шампионата. Тимът, воден от Атанас Петров се наложи като домакин над Пирин (Ралзог) с 3:1 (25:22, 24:26, 25:16, 25: ) в мач от петнадесетия кръг на първенството, който се игра пред пълни трибуни в пазарджишката зала „Васил Левски“.

С този успех Хебър запазва убедително водачеството си в Суперлигата, като остана единствен само с една загуба и е на първо място във временното класиране с 38 точки. Тимът на Пирин е на седма позиция, със седем победи, осем загуби и  24 точки.

С подкрепата на страхотната си публика домакините имаха водеща роля през по-голямата част от мача. Във втората част те водеха с 23:21, но лежерно отпуснаха  темпото. Гостите се възползваха от ситуацията и изравниха, а в решителните моменти се наложиха с 26:24.Пред опасността да разиграят още повече съперника, състезателите на Хебър се стабилизираха и в третата част оставиха разложани на 16 точки. В четвъртата те започнаха с ударното 6:1. Въпреки, че опонентите им изравниха за 6:6, повече изненади нямаше, като домакините наложиха волята си, увеличиха разликата на 18:12 и затвориха мача в своя полза с един загубен гейм.