0
hebar otbor
Снимка: facebook.com/fchebarofficial
- -

Хебър победи Берое в мач от ХХХ кръг на efbet Лига. На стадиона в Стара Загора воденият от Любослав Пенев тим се наложи с 2:0. По този начин отборът на Николай Киров остава на 12-о място с 27 точки. Пазарджиклии пък вече са на 14-а позиция с 23 точки.

Хебър поведе в 24-ата минута. Иван Караджов се намеси неубедително при центриране от корнер. Боксираната от него топка отиде на границата на вратарското поле, където Мартин Михайлов игра с глава, насочвайки към Стефан Цонков, който също с глава се разписа от непосредствена близост за 0:1.

Берое можеше да изравни в 38-ата минута. Тонислав Йорданов получи встрани от дъгата на наказателното поле, завъртя се и стреля в долния ляв ъгъл на вратата. Петър Дебърлиев обаче плонжира и изби в ъглов удар.

В последната минута на редовното време Сана Гомес опита центриране отляво. Топката обаче се насочи към долния десен ъгъл на вратата. Дебърлиев все пак успя да реагира и да избие в корнер. След неговото изпълнение пък гостите организираха бърза атака. Георги Търтов намери на точката за изпълнение на дузпа Алехандро Серанов, чийто шут обаче премина покрай лявата греда.

В началото на втората част безидейната игра на Берое доведе до чести освирквания от трибуните.

В 64-ата минута Спас Георгиев центрира отдясно. Мартин Михайлов се размина на границата на вратарското поле с топката. Дебнещият зад него Тонислав Йорданов остана изненадан от това, кълбото се отклони в него и излезе в аут.

120 секунди по-късно, след нова неубедителна намеса на Караджов, Стефан Цонков прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като миг по-рано кълбото бе напуснало очертанията на терена.

В 70-ата минута Васил Василев шутира от дъгата на наказателното поле. Дебърлиев обаче плонжира и изби отиващата в долния ляв ъгъл топка в корнер.

120 секунди по-късно Хебър удвои аванса си. Хамдиев изведе в наказателното поле Живкович, който се освободи от защитник и стреля. Топката срещна дясната греда и се върна пред вратарското поле, откъдето Георги Търтов бе безпогрешен при добавката за 0:2.