Хебър с „домакинска“ победа в Стара Загора

0
hebar beroe (6)
- -

Хебър победи Берое с 3:1 във важен мач и за двата отбора. Заради ремонт на тревното покритие на стадион „Георги Бенковски“, пазарджиклии домакинстваха на Берое в Стара Загора.

Мачът в Стара Загора започна на ниско темпо, като в началните минути нямаше много положения пред двете врати.

Така се стигна до 10-ата миннута, когато Лучано Скуадроне фаулира Мартин Михайлов в наказателното поле и след преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията волен Чинков отсъди дузпа.

Зад топката застана Атанас Кабов, който със силен удар прати топката в долния десен ъгъл на Артур Мота, който хвана ъгъла, но не успя да спаси дузпата – 1:0 за Берое.

Последдваха по-силни минути за заралии, които опитаха да обградят вратата на Хебър в търсене на изравнителен гол.

Берое остана с човек по-малко на терена в 39-ата минута, когато Франко Минго вдигна високо крака си и в опит да играе с топката, удари в главата Набил Макни и получи червен картон.

Минута по-късно заралии можеха да поведат, но Петър Дебърлиев спаси удар на излезлия фронтално срещу него Хуанка Пинеда.

До края на първата част повече попадения не паднаха и Хебър се оттегли на почивка с гол аванс.

Второто полувреме започна с поделено преимущество, но тимът на Веселин Великов направи контраатака в 56-ата минута и хвана Берое неподготвен.

Душан Вукович напредна по лявото крило и с диагонален пас намери Набил Макни, който си освободи място за изстрел и прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Артур Мота за 2:0.

Берое имаше добър шанс в 61-ата минута, когато Вукович изпусна Франсиско Сагардия и той стреля, но Петър Дебърлиев спаси.

При ъгловия удар Дебърлиев удари с юмрук в лицето Ойер Сариеги и той се просна на терена. Волен Чинков се допита до ВАР и отсъди дузпа в полза на Берое.

Леандро Годой застана зад топката и с удар в центъра на вратата в 66-ата прати топката в мрежата на хвърлилия се надясно Петър Дебърлиев – 1:2.

Карлос Алгара реши да опита късмета си в 70-ата минута и стреля от дистанция, но топката профуча край вратата на Хебър.

В 85-ата минута Хебър сложи точка на спора. Тогава Кристиан Андонов изведе Олексий Збун сам срещу вратаря на гостите. Украинският нападател стреля през краката на Мота и реализира за 3:1.