Информациите, че Петър Хубчев ще стане треньор на Левски, започнаха да излизат още в края на март. В същото време националният отбор изигра 2 мача – 1:1 в София с Черна гора и 1:1 с Косово в Прищина. А след показаното от трикольорите тогавашният селекционер сякаш бе заклеймен като „дефанзивен треньор“. Поради тази причина кандидатурата му, а след това и назначението не бяха посрещнати с масово одобрение от синята публика. Вероятно всеки се е питал – „Левски като националния отбор ли ще играе?“.
От началото на годината Левски играе колкото може, но в никакъв случай не и дефанзивно. Е, второто полувреме на последния мач с ЦСКА-София (2:2) донякъде налива вода в мелницата на тези, които твърдят обратното. Но дори цифрите показват друго. Сините имат второто най-добро нападение в първенството. Вкарали са 17 гола – средно по 2,125 на мач. Повече има само Локо Пловдив, който е огорчил противниците 18 пъти. Защитата пък им е в Топ 3 – 7 инкасирани попадения – средно по 0.875 на среща. С толкова е и Черно море, а Лудогорец е лидер с 4 допуснати гола.
Ако се вгледаме в статистиката обаче, ще видим, че в предишните сезони Левски се е справял по-добре по този показател. През миналата кампания, когато тимът бе воден в 2 мача от Тодор Симов, който предаде щафетата на Славиша Стоянович, тимът бе инкасирал 5 попадения в първите 8 кръга и бе записал 4 сухи мрежи, колкото и при Хубчев.
През 2017/18 при Николай Митов и Делио Роси сините бяха пуснали само 4 гола, а в 6 мача не бяха позволили на противника да му вкара.
През 2016/17 под ръководството на Люпко Петрович по това време на годината Левски бе първи. Бе инкасирал само 3 гола, имаше 6 сухи мрежи.
Дори сините на Стойчо Стоев от сезон 2015/16 имаха по-добри защитни показатели за 8 кръга – 6 попадения в мрежата им и 4 мача без допуснато такова. А Стоев минава за офанзивен треньор…
През 2014/15 столичани започнаха с испанеца Пепе Мурсия, а след това на треньорския мостик седна Георги Иванов-Гонзо. Равносметката – в 8 мача само 3 сухи мрежи и 9 попадения във вратата на Левски.