Хубчев се чуди кой да води атаката срещу Словения

0
- -

Селекционерът на България Петър Хубчев има колебания само за това как ще изглежда атаката в първия мач от Лигата на нациите срещу Словения в Любляна. Двубоят е в четвъртък от 21:45 часа.

На вратата ще започне Пламен Илиев, който прави силни мачове в румънския Астра Гюргево от началото на кампанията. На двата бека ще са Страхил Попов отдясно и Васил Божиков отляво. Първият се представя отлично в турския елит с Касъмпаша, който е лидер след четири поредни победи на старта. Като двойка централни защитници ще излязат бранителите на ЦСКА-София Николай Бодуров и Божидар Чорбаджийски. Съществува опция Божиков да влезе в центъра като партньор на Бодуров, а на левия бек да започне Иван Горанов, пише „Тема спорт“.
В средата на терена Хубчев ще се довери на Георги Костадинов и Симеон Славчев. Тук някъде идват и дилемите пред селекционера и щаба му.

Реално те разполагат само с един типичен централен нападател в лицето на Радослав Василев от Черно море, но той почти сигурно ще остане резерва. При това положение опции за върха на атаката остават Ивелин Попов и Кирил Десподов.

Последният се представя отлично в ЦСКА-София, но на дясното крило. Има обаче мачове и като централен нападател. За левия фланг опциите също не са кой знае колко много – Галин Иванов или Тодор Неделев.Попето се очаква да изведе отбора с капитанската лента, която преди време му бе отнета от Хубчев.Тимът тръгва за Словения днес в 14:45 часа от Терминал 2 на летище София.
В 20:00 часа е пресконференцията на Хубчев, а 30 минути по-късно и официалната тренировка на стадион „Стожице“.