И Родопа Смолян не успя да спре Ямбол

0
rodopa yambol
- -

“Родопа” (Смолян) загуби от “Ямбол 1915” (Ямбол) с 1:2 в домакински мач от 9-ия кръг на първенство на “Трета лига” – Югоизточна група. Голът за домакините бе дело на Елмир Мустански в 12-та минута, след асистенция на Михаел Кисьов. Гостите стигнаха до пълен обрат с попадения на Янаки Панайотов в 40-та и Иван Тошев в 82-та минута. Футболистите на “Родопа” пропуснаха три чисти голови положения, две при 1:0, след като Денис Кехайов остана сам срещу вратаря и стреля в него и Кисьов пропусна да отбележи в противниковата врата. Отново 9-ката на “зелено-белите” имаше шанс да промени резултата в края на мача, но късметът отново му изневери.

Футболистите на “Ямбол 1915” имаха едно чисто положение при 0:0.
От отбора на “Родопа” останаха крайно разочаровани от съдийството на Николай Николов от Хасково, като го оцениха като престъпно. Претенциите им са за накъсване на играта, спестени червен картон за футболист от Ямбол и дадени доста несправедливи жълти картони за техни играчи.

“От началото на шампионата се стремим да не коментираме съдийството и въпреки, че във всеки един мач сме ощетявани, ние не коментирахме реферите, напротив даваме им добри оценки, за да не ги притискаме. Но днес Николай Николов, за втори път ръководи мач в Смолян този сезон и втори път явно ни ощетява и толерира противника. Той се подиграва с труда на футболисти и треньор”, коментираха от клуба в Смолян.
Футболистите на “Родопа” настояват клубът да излезе с официална декларация, с която да поиска официално повече Николов да не получава наряд в срещи, в които те играят.
“Ние виждаме нашите грешки и пропуски, но престъпният рефер повлия определено на срещата”, добавиха от тима на Смолян.